Українці і житло у Литві: в міграційній організації розповіли з чим зіткнулись наші біженці

Українці і житло у Литві: в міграційній організації розповіли з чим зіткнулись наші біженці

КИЇВ. 10 серпня. УНН. Міжнародна організація з міграції підрахувала, що майже половина біженців, які приїхали до Литви з України, залишила виділене їм житло. З початку повномасштабного вторгнення війни в тимчасовий притулок отримали понад 4 мільйона біженців, пише LNK, передає УНН. Деталі
Для більшості українських біженців, що прибувають в Литву ця країна стала не домівкою, а транзитним пунктом. На триваліший час тут залишилося лише кілька десятків тисяч українців. Щоправда, деякі з них залишили житло не за власним бажанням. 
«У Литві налічується близько 78 000 українців. Одні з них, можливо, поїхали до інших країн, але щодня до Литви приїжджає 100-200 нових українців, їм надають житло. На початку війни завдяки громадянським ініціативам українцям було нескладно знайти житло, литовці їх приймали, селили у своїх квартирах, дозволяли довго жити безоплатно», – сказала представник Міжнародної організації з міграції Егле Сташкунайте.
Вона сказала, що пізніше з’явилася втома, частина власників житла, які надали його українцям, зіткнулися з матеріальними труднощами. Згідно зі статистикою, 1/5 українців залишили житло не за своїм бажанням. Сташкунайте наголосила, що це невеликий показник.
«Розбіжності чи причини цього були різні. Одна з відповідей була — почалися розбіжності з розміщеними сім’ями, деякі сказали, що мовний бар’єр заважав їм повноцінно спілкуватися, тому вирішили розірвати договори. Таких, хто вказав, що було зіпсоване майно, було небагато», – сказала вона.
За словами Сташкунайте, Вільнюське бюро МОМ разом із Airbnb надали понад 1300 безпечних ночівель.
«Це була короткочасна допомога, українців розміщували на 3-30 ночей. Ми знаємо, що після нашої допомоги вони успішно орендували житло, кілька людей перебралися до центрів для біженців», – сказала вона.
Наразі українці шукають житло на тривалий час, але їм не завадила б і компенсація на короткочасну оренду на час пошуку.
«Щоб люди мали більше часу на пошук», – зауважила Сташкунайте.
Вона закликала мешканців підтримувати Україну та українських біженців.
«Дуже хотілося б, щоб ця втома не була довгостроковою, щоб люди зрозуміли – допомога все ще потрібна. Ми вдячні всім, хто її надає», – сказала Сташкунайте.
За її словами, 40% українців все ще живуть у тому житлі, де вони оселилися одразу, як тільки-но приїхали до Литви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві третини українських біженців у Чехії живуть за межею бідності — дослідження

Джерело:
УНН

Теги: житло, мігранти, міграція, біженці, Литва

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/259477/ukrainci-i-zhitlo-u-litvi-v-migracijnij-organizacii-rozpovili-z-chim-zitknulis-nashi-bizhenci

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top