Вберегти дитячу психіку від “Гри в кальмара”: що варто знати запоріжцям

“Гра в кальмара” – назва від якої, фанати серіалу в захваті, батьки занепокоєні, а діти починають копіювати сцени з мегапопулярного серіалу. Психіка дитини вона є більш вразливою ніж дорослої людини, а ігри цього серіалу прості і їх можна відтворити в реальності.

Практикуючий фахівець з питань дитячої та сімейної психології Тамара Добудогло дає декілька порад.

Заборонити дитині перегляд?

Навряд у дорослих це вийде, адже подивитись можна і без дозволу батьків. Але перш ніж заборонити дивитися серіал, потрібно подивитись його самостійно та прийняти обдумане рішення.

Чому серіал “Гра в кальмара” цікавий дітям?

По-перше, те, що стає трендом, автоматично розходиться хвилею обговорення через соцмережі, TikTok, YouTube та ін. Простіше кажучи, у нас немає шансів не почути і не дізнатися про щось. Особливо це стосується дітей, для яких інтернет – велика частина життя.

По-друге, герої серіалу грають в ігри, за змістом схожі на дитячі. Це виглядає легко і зрозуміло.

Величезна кількість сцен насильства в серіалі робить цю кривавість легкою для сприйняття, і швидко знижує чутливість до неї. Простіше кажучи, до 9-ї серії глядач вже не дивується, не шкодує, не сприймає це як щось жахливе. Психіка адаптується (якщо це доросла психіка з можливістю критики і аналізу) і сприймає це як норму (як для серіалу, але не повсякденного життя).

Дитяча психіка реагує інакше. Вона сприйнятливіша, у неї нижча критичність через менший досвід. Їй складніше розділяти реальність і вигадку. Тобто серіал занадто реалістичний, щоб пам’ятати, що це вигадка.

Так дивитися чи ні?

Давайте відверто, якщо діти захочуть – подивляться і без дозволу дорослого. Я думаю, що перш ніж дивитися з дітьми серіал, потрібно подивитися його самому. І прийняти обдумане рішення. Бути готовим до питань, коментарів і реакцій з боку дітей.

Тут важливо ще одне – якість наших відносин з дітьми. На мій погляд, цей серіал вкотре нагадує про необхідність створювати якісні відносини з дітьми: безпечні, довірчі, відкриті, в яких можна говорити про все. Особливо з підлітками. Тією категорією людей, які піддають сумнівам всі існуючі правила і цінності і так сильно прагнуть створювати своє.

Поради перед переглядом серіалу з дітьми:

Якщо ви плануєте дивитися “Гру в кальмара” разом з дитиною – обговорюйте все. Навіть очевидне. Говоріть багато про почуття і переживання від побаченого. Про страхи, про похмурість від лякаючої захопливості, про те, що сподобалося або заінтригувало… про всі різні, двозначні переживання, які можуть виникнути.

Звісно, аналізуйте і проводьте паралелі з сьогоднішнім життям. З суспільством, існуючими в ньому проблемами, варіантами їх вирішення і вибором, який часто роблять люди. Свідомо чи ні. Насильно чи ні.

Якщо ви або дитина відчуєте тяжкість (будь-які негативні і складні переживання) – дайте собі опору. Внутрішню і зовнішню. Прийміть те положення тіла, яке допоможе вам максимально відчути заземлення, безпечну реальність. Поговоріть з дитиною про те, як це можна “переварити”, прожити і відпустити. Що можна змінити, додати, зберегти в своєму нинішньому житті, щоб відчувати себе щасливим. Хто і що робить нас такими? Яке це відчуття?

“Тож, бережіть своїх «маленьких» та не пускайте на самоплив питання перегляду відео-контенту. Спілкуйтеся з дітьми та приймайте спільні виважені рішення2, – йдеться у повідомленні ювенальної поліції.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/vberegti-ditjachu-psihiku-vid-gri-v-kalmara-shho-fahivchinja-poradila-zaporizhcjam/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=vberegti-ditjachu-psihiku-vid-gri-v-kalmara-shho-fahivchinja-poradila-zaporizhcjam

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top