Як провести серцево-легеневу реанімацію дитині

Нерідко і в дітей різного віку може зупинитись серце, і реанімаційні заходи в такі момент так само необхідні, як і для дорослих. Однак правила проведення серцево-легеневої реанімації для дітей відрізняються від «дорослих» норм.

Спеціалісти нагадали, що дитина – це не просто зменшена копія дорослого, і процеси в дитячих організмах протікають по-різному.

Так, наприклад, під час виконання штучного дихання новонародженій дитині, рятувальник повинен прикрити своїм ротом і ніс, і рот маленького потерпілого. Робити потрібно 5 вдихів. Непрямий масаж серця зовсім маленьким дітям роблять натисками великих пальців на грудну клітину. При цьому глибина натиску має становити не більше 4 см.

Реанімаційні заходи для дітей старшого віку відрізняються від реанімації дорослих людей лише тим, що масаж серця проводиться натисками однієї руки, а не двох. Під час штучного дихання дорослій дитині також перш за все потрібно зробити 5 вдихів. Варто пам’ятати, що реанімаційні заходи для дітей розпочинати потрібно саме з вентиляції дихальних шляхів, а після долучати компресію.

Дивіться у актуальному інтерв’ю гостей ранку з TV5:

— Чи можна для реанімації дітей використовувати дефібрилятор та як правильно це робити?

— Які ризики існують під час проведення реанімаційних заходів для малечі та на скільки велика вірогідність зламати дитині ребра?

— Як при виді потерпілого не впасти в ступор, та все ж таки знайти в собі сили надати допомогу?

Читайте також: Робити чи не робити: як ставитись до щеплень та чи дійсно вакцини викликають рак

Источник: https://tv5.zp.ua/news/yak-provesti-sertsevo-legenevu-reanimatsiyu-ditini/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top