Яке призначення та принцип роботи рекуператора: огляд технології

Рекуператор — це сучасна система вентиляції, що забезпечує комфортний мікроклімат у приміщенні, знижує комунальні витрати та покращує якість атмосфери, якою ви вдихаєте щодня! Забезпечуючи не лише подачу свіжого повітря, але й ефективний теплообмін між витяжним та припливним потоками повітря, він майже виключає тепловтрати через провітрювання та позитивно впливає енергоефективність будівель. У цій статті ми детально розглянемо особливості, переваги та принцип дії рекуператора. Якщо хочете почитати про вибір, замовлення та монтаж вентиляційних систем докладніше: http://shop.alterair.ua/ventiljacija/ventiljacionnye-ustanovki/bytovye-recuperatory-vozduha — чекаємо вас за цим посиланням.

Для чого використовують рекуператори?

Автономний рекуператор — це прилад для вентиляції, який просто встановлюється у стіні або вікні. Ефективно витягує відпрацьоване повітря (разом з надлишком СО2 й вологи), водночас забезпечуючи постійний приплив свіжого повітря у приміщення. Це дозволяє розв’язати такі побутові проблеми, як задуха, надмірний конденсат, пліснява чи неприємні запахи. Крім того, процес супроводжується постійним теплообміном, що сприяє збереженню комфортної температури у кімнатах.

Наведемо переваги інноваційного рекуператора тепла з гарним функціоналом:

Прилад відповідає за повний повітрообмін кімнати, незалежний від інших кліматичних систем;
Фільтраційний блок ефективно затримує пил, алергени та комах, які постійно залітають у кімнати при традиційному провітрюванні крізь вікна;
Якщо у системі встановлено мідний теплообмінник, він буде забезпечувати не тільки гарний теплообмін, а й дезінфекцію повітря (мідь, як природний антисептик, чудово запобігає розмноженню бактерій, вірусів та цвілі);
Розумна автоматика та датчики цілодобово корегують потужність системи вентиляції, й, тим самим, забезпечують мешканців ідеальним мікрокліматом;
Функція догрівання додатково підігріває повітря за потреби (й запобігає обмерзанню пристрою у люті морози);
Є зручне управління за допомогою голосових команд, пульта або інтернет-додатку;
Завдяки компактному та зручному формату, на вас чекає легка установка у будь-якій будівлі, незалежно від стадії ремонту.

Вище ми говорили саме про автономний рекуператор тепла, але також подібні  прилади можуть бути частиною великої схеми вентиляції. Наприклад, централізований роторний рекуператор можна встановити, як додаткове обладнання у припливно-витяжній вентиляційній установці.

Принцип роботи рекуператора повітря

Незалежно від конструкції, кожен з рекуператорів тепла передбачає наявність одної найважливішої функції — здатність передавати теплову енергію між витяжкою та припливним потоком повітря. Потоки не змішуються, й під час вентиляції:

Витяжне повітря, перед тим, як відправитись на вулицю, передає усе своє тепло (або прохолоду влітку) на теплообмінник;
Тим часом прохолодний (або теплий влітку) припливний потік проходить паралельний шлях у зворотному напрямі: нагрівається/охолоджується завдяки температурі теплообмінника. В результаті тепло чи прохолода повертається до приміщення, що підвищує комфорт і економічність опалення та кондиціонування.

Різновиди рекуператорів за типом обмінника тепла

В Україні вентиляційні компанії найчастіше пропонують рекуператори на базі:

Кераміки — дешевший, вельми ефективний й, отже найпоширеніший тип систем. Теплообмінник має шестигранну структуру (накшталт вуликів бджіл) — саме ця форма забезпечує максимальну площу поверхні для теплопередачі.
Міді — має більш високу за кераміку теплопровідність + природні антисептичні властивості. Такий рекуператор забезпечує дійсно чисте повітря, та гарно утримує як тепло, так і холод у приміщеннях.
Алюмінію — легкий, дешевий, гарно виконує свою роботу, але може викликати проблеми зі здоров’ям завдяки випаровуванню іонів цього металу. Які є переваги в рекуператорів для вентиляції?

Безперечно, у першу чергу потрібно згадати 3 нюанси:

Забезпечення цілодобового провітрювання без потреби відкривати вікна;
Автоматичний контроль мікроклімату в приміщеннях 24/7;
Споживання невеликої кількості електроенергії та заощадження витрат на опалення та кондиціонування.

Завдяки одночасному припливу свіжого повітря й відведенню відпрацьованих газів, швидко зменшується концентрація алергенів у кімнатах та нормалізується вологість повітря. А різні режими роботи дозволять легко налаштувати рекуператор згідно з унікальними потребами кожного окремого користувача.

Які є вентиляційні альтернативи рекуператорам?

Замініть кожну функцію рекуператора окремим приладом, й отримаєте певний рывень альтернативи. Наприклад:

Приплив повітря може забезпечити інноваційний провітрювач, накшталт бризера;
За скид повітря можуть відповідати спеціальна витяжка чи окремий витяжний вентилятор.
З рекуперацією тепла складніше. Можемо порекомендувати вибирати припливні прилади з додатковою корекцією температури повітря (але це не буде так само економічно). Источник: https://subbota.ua/news/201611/yake-priznachennya-ta-princzip-roboti-rekuperatora-oglyad-tehnologi%d1%97

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top