Зеленський компенсує втрату монобільшості коаліцією з олігархічними силами: Ігор Артюшенко

Монобільшість у Верховній Раді втрачає свої позиції. В найбільшій фракції намітився розкол: пропрезидентська сила вимушена шукати підтримку й збирати голоси в олігархічних «За майбутнє» та «Довіри». Тему в етері телеканалу «Прямий» обговорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.

Фракція монобільшості викликає все більше питань у експертів: створення міжфракційних об’єднань, вихід депутатів – розмови про розкол «Слуг Народу» все частіше лунають в політичному середовищі. Ігор Артюшенко зазначив, що впевненість суспільства у розколі підсилив той факт, що під час голосування за зміни до податкового кодексу та бюджету монобільшість не змогла набрати голосів.

«Насправді питання розвалу монобільшості лунає вже десь рік. І те, що вчора сталося – тому чергове свідчення. До речі, законопроект 6200 – це зміни до податкового та бюджетного кодексу. Спочатку мають прийняти їх, а потім вже бюджет, бо без змін бюджет неможливо порахувати. Те що вони вчора не змогли проголосувати, означає, що сьогодні Рада не може вийти на якусь консолідовану позицію щодо бюджету в країні. І насправді це показує імпотентність влади», — наголосив Ігор Артюшенко.

«Слуги народу» намагаються компенсувати відсутність голосів домовленістю з іншими політичними групами. Однак те, кого вони обирають, прямо вказує на настрої президента, зазначив політик.

«Якщо говорити про цифри, то 243 людини – ніби то й вистачає, але з них вже 23 людини заявили, що вони з Разумковим, тобто це вже 220 лишається, а треба 226. Треба враховувати, що хтось ще не ходить на роботу, хтось прогулює, хтось там ще чимось займається. Тобто «Слуги Народу» є вже не спроможними щось контролювати. Враховуючи, що є ще внутрішньофракційні групи впливу – їх багато і про них неодноразово вже говорилося. Хтось десять депутатів контролює, хтось п’ятнадцять. Але ж тут насправді питання, коли немає монобільшості, то тоді це має бути не монобільшостний уряд, а коаліційний уряд. І питання тоді з ким саме Зеленський бачить коаліцію. Коли ми бачимо усі ці голосування щодо Разумкова, щодо міністрів, щодо вчорашнього голосування, що саме з олігархічними групами він домовляється, то це про що говорить? Про те, що коли ми чуємо про боротьбу з олігархами, про те, що вона колись там буде, то нічого цього не буде. Бо як можна наступати на інтереси умовного Коломойського проводячи деолігархізацію, і при цьому хотіти, щоб його депутати в Раді голосували за ці зміни?», — коментує Ігор Артюшенко.

Тож питання, чи ще досі в Україні є монобільшість відпадає саме по собі, наголошує народний обранець:

«Звичайно монобільшості не існує. Погано, що Зеленський вирішив дружити саме з олігархічними групами, а не з іншими політичними силами в парламенті. Тому що олігархам реформи не потрібні, у них і так все добре. Реформи потрібні українському народу. Але з такими коаліціями, звичайно, ніяких реформ деолігархізації можна не очікувати», — зробив підсумок Ігор Артюшенко.

https://www.youtube.com/watch?v=IdTpJfjwva8 Читайте також: В Запоріжжі ініціюють декомунізацію пам’ятника в Олександрівському районі

  Источник: https://forpost.media/novosti/zelenskyy-kompensuie-vtratu-monobilshosti-koalitsiieiu-z-oliharkhichnymy-sylamy-ihor-artiushenko.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top