Как выглядит осенью Национальный природный парк Запорожской области 

Осень в Национальном природном парке «Великий Луг» 

Национальный природный парк «Великий Луг» находиться на территории Васильевского района Запорожской области. Сейчас в парке можно наблюдать буйство красок. Деревья  укрыты яркими желтыми и  красными листьями.

Как выглядит осенью Национальный природный парк Запорожской области 

На некоторых кустарниках созревают осенние плоды. об этом написали сотрудники парка на странице в Facebook.

Например, сейчас в парке «Великий Луг» плодами усеян боярышник кроваво-красный. Это небольшое дерево или кустарник,  относящийся к семейству Розовые. Его широко используют, как декоративное и лекарственное растение.

Как выглядит осенью Национальный природный парк Запорожской области 

На территории  природного парка растет дереза обыкновенная. Это вид деревянистых растений рода Дереза семейства Пасленовые.

В разных регионах это растение плодоносит с мая по сентябрь или с июня по октябрь.

— Дереза звичайна — невисокий колючий чагарник з пониклими гілками і довгуватими листочками. Восени на ній з’являються кулясті або довгасто — кулясті плоди червоного або оранжевого кольору. Цю рослину легше виростити? ніж потім від неї позбавитися. Дереза невибаглива і охоче розростається, займаючи все більшу площу, — пишут сотрудники парка в соцсети.

Как выглядит осенью Национальный природный парк Запорожской области 

Еще в Нацпарке дозревают плоды пшата или  маслинки узколистной.

— Плоди цієї рослини — це  не аби які ласощі як для людей, так і для птахів. Плоди їстівні, на смак солодкі, з борошнистим присмаком. Вони багаті на вуглеводи, клітковину та крохмаль. Також у плодах міститься чимало білку, фосфорних і калійних солей, слиз і таніди. Плоди маслинки їдять свіжими як ласощі, готують різні національні страви. У народній медицині використовують плоди маслинки при хворобах травних органів,  як в’яжучий і обволікаючий засіб, — отмечают сотрудники «Великого Луга».

Как выглядит осенью Национальный природный парк Запорожской области 

На территории «Великого Луга растет гледичия трехколючковая. Это очень высокое дерево с длинными и толстыми колючками. — У медицині використовується алкалоїд триакантін, що входить до складу листя (має спазмолітичну дію на органи з гладенькою мускулатурою, розширює судини, знижує артеріальний тиск, стимулює дихання). Найбільш багате алкалоїдами (до 1% на суху вагу) молоде листя, що тільки-но розпустилося. Відомі випадки смерті людей від отруєнь гледичією. В той же час, м’якоть плодів солодкувата, і вважається їстівною (очевидно, лише у дуже невеликих кількостях). Принаймні, плоди є найменш отруйною частиною рослини. Восени стиглі та опалі плоди створюють навколо рослини специфічний приємний кислуватий аромат, — пишут сотрудники Нацпарка. — Цікаво, що крупне насіння гледичії неможливо проростити без вкрай жорсткої обробки – окропом чи сірчаною кислотою. У природних умовах вони пристосовані лежати багато років, омиватися численними теплими дощами (на півдні США), допоки їх оболонка не розм’якне.
Как выглядит осенью Национальный природный парк Запорожской области 

Читайте также:  В центре Запорожья высадили хризантемы

Сообщение Как выглядит осенью Национальный природный парк Запорожской области  появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/kak-vyiglyadit-osenyu-natsionalnyiy-prirodnyiy-park-zaporozhskoy-oblasti

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top