Молодий політик Прозор Казбеков розказав чому обрав “Європейську солідарність”

Молодь – це актив будь-якої країни, саме вони мають виступати рушієм реформування та оптимізації. Однак за даними опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеного на замовлення Агентства США з розвитку (USAID) 2018 року, лише 20% молодих людей України вірили у краще майбутнє. Очевидно, 21-річний»Прохор»Казбеков»не входить до цієї статистики. Член ВГО «Солідарна Молодь», голова «Українського центру міжнародних відносин» нещодавно став кандидатом в народні депутати від «Європейської Солідарності».»За чашкою кави ми обговорили майбутній план дій амбітного хлопця.

– Чому Ви прийняли рішення балотуватись до Верховної Ради від партії «Європейська Солідарність»?

– Спочатку трохи розповім про себе. Зараз координую роботу Всеукраїнської молодіжної організації «Солідарна Молодь» тут у Запорізькій області. Наразі є виконувачем обов’язків міжнародного секретаря цієї організації»й кандидатом в народні депутати. Вірю, що саме за молодими людьми майбутнє, головне не сидіти на місці. Треба рухатись в напрямку євроінтеграції, якщо хочемо жити в успішній країні. «Європейська Солідарність» пропагує ці цінності.

– Яка головна мета партії «Європейська Солідарність» в новому Парламенті?

– Якщо ми кажемо про новий Парламент – маємо розуміти кон’юнктуру, яка там складеться. За останніми соціологічними опитуваннями вимальовується наступна картина, десь половина Парламенту буде від партії чинного Президента. Наша основна ціль не втратити надбань, які вже вдалося досягти. Частково виконуватимемо функцію контролю. Якщо побачимо від Володимира Зеленського підтримки курсу на ЄС та НАТО, який закріплено в Конституції поки ще діючим Парламентом, готові підставити плече, а не ворогувати. До речі, про це говорив Петро Порошенко. В іншому випадку ми не будемо милими, а станемо відстоювати свою позицію. Мене, наприклад, лякають деякі речі. З одного боку люблять говорити, що всі політикани погані. Потрібна люстрація, аби замінити всіх старих політиків на нові обличчя. З іншого ми бачимо, як до країни повертається радник експрезидента України Віктора Януковича Андрій Портнов, та інші одіозні особистості, типу Міхаеля Саакашвілі. Ці люди не просто ж почали вертатись. Потім ми бачимо останнє рішення «Київського адміністративного суду». Деякі тези, які висуває «Верховний суд» взагалі є неприйнятними. Цей інститут має не вершину ставите саме Закон, Конституцію України, а не йти на поступки у суспільства, чи чинної влади. Ще одна мета – не допустити реваншу проросійських сил. Ми є оптимістами, не хочеться вірити в погане, однак факти говорять самі за себе.

– Які першочергові завдання Ви ставите перед собою вже»в якості народного депутата»України?

– Оскільки я є виконувачем обов’язків міжнародного секретаря, бачу себе на міжнародній арені зовнішньої політики України. Перед собою ставлю завдання більш тісної співпраці України між ЄС та НАТО. Це саме ті функції які може виконати народний депутат України. Тобто, це можливе делегування певних членів фракції до Парламентської асамблеї Ради Європи, це співпраця з іншими урядами країн. Зокрема, зараз є дуже тісна співпраця з Грузією, з країнами Східної Європи й саме в цьому контексті я бачу свою місію, працювати на зовнішній»політику»України в команді «Солідарності». З усім тим, я ще йду як представник молоді, про це не забуваю. Вважаю, треба пробивати собі дорогу, молоде покоління має брати на себе більше зобов’язань, змінювати ситуацію на краще. Однак не варто забувати, що на одному бажанні, міцної держави не збудуєш. Потрібні знання, розуміння процесів. В нас модно говорити, що політика – це бруд, всі політики брехливі. Державотворці розуміють, що саме грамотно побудована стратегія виведе Україну на новий рівень. Будь-кому, актору чи будівельнику, не варто туди йти, якщо не має певного розуміння. Так мені ще тільки 21 рік, та я вже маю освіту (закінчив ЗНУ, міжнародні відносини, примітка автора). Певний досвід, про який неодноразово згадував. Почалося все з 2017 року. Мене дістали проблеми з транспортом у Запоріжжі, хотілося хоч щось змінити. Долучився до»молодіжки, почав себе реалізовувати, ось на сьогодні, я вже виконувач обов’язків міжнародного секретаря організації та кандидат в нардепи (сміється).

– Ви не одноразово згадували про курс на ЄС та НАТО. Чому це так важливо для України, й чи варто цього досягати будь-якими шляхами?

– Нічого не можна досягти будь-якими шляхами. Тут треба все зважувати. ЄС та НАТО це не самоціль, це засоби, які допоможуть відбудувати самостійну, незалежну та міцну державу. Європейські країни є більш успішними, вони можуть прогнозувати економічну ситуацію в майбутньому. Громадяни можуть почувати себе комфортно. У нас поки хаос. Важко передбачати на декілька кроків вперед, через нестабільну ситуацію. Реформи, які відбуваються робляться не для ЄС та НАТО, вони в першу чергу робляться для нас. Життєво необхідна реформа – армія. Тут ми досягли неймовірних результатів. Якось представник Європейського Союзу України сказав: «Якщо ви не бачите змін, які відбувається в країні, то ви або ідіот, або сліпий». З цим важко посперечатись. Перед тим, як щось критикувати, варто ознайомитись хоча б суттю цих реформ. Наскільки це можливо, доносимо на локальному рівні інформацію. Згадаємо про реформу децентралізації, яка триває вже не один рік. Вона є надзвичайно важливою. Є дуже багато вдалих кейсів у маленький ОТГ у маленьких містечках, які об’єднались. Отримуючи податки, гроші не просто кудись складаються, а вкладаються в дороги, освітлення, тобто туди куди треба саме їм. «Нова школа», першачки вчаться вже по новій програмі. У них інтерактивні дошки, нове шкільне приладдя. У старших класах підлітки матимуть змогу обирати необхідні предмети. Цих прикладів дуже багато, просто треба розуміти, що реформа не втілюється за рік чи два. Так є над чим працювати, але головне ми почали рухатись у правильному напрямку.

«– Ви координуєте роботу Всеукраїнської молодіжної організації «Солідарна молодь», що саме входить у Ваші обов’язки та наскільки активна молодь у Запоріжжі?

– Це координація роботи, реалізація проєктів на місцях у Запорізькій області. Намагаємось залучати якомога більше молодих, амбітних людей. Скажу нам є куди рости. Молоде покоління не настільки активне, якби нам того хотілось. Можливо, це зумовлено регіоном в якому живемо. На жаль, більшість не розуміє важелів впливу у їх руках. Для початку варто визначитись до чого саме ви прагнете. Школа Молодого Політика дає змогу набути певних знань. Ми провели вже дві сесії, скоро розпочнеться третя. Так учасник не може за цей час навчитись»всім аспектам»цієї діяльності, проте матиме змогу для реалізації. Якщо вони хочуть розвиватись, мають якісь ідеї по розвитку міста, України, будь ласка, приходьте до нас, будемо вчитись базовим політичним речам. Маючи певний ліфт можна рухатись далі. Можливості треба використовувати. Банально, 25 червня ми вийшли з плакатами та національними прапорами України»і»Грузії на підтримку Грузії. Якщо це якесь локальне питання також треба виходити з плакатами, аби чиновники бачили, що народу не все одно. Знаєте у цьому році був у Нідерландах з освітнім візитом, ми спілкувалися з представниками молоді, були на їхньому конгресі на з’їзді, де колеги навели такий приклад: якщо правильно пригадую, уряд хотів скасувати пільгові кредити для молоді на житло, чи щось в цьому дусі.»Молодіжка»однієї з партій, а саме, християнсько-демократичного союзу, просто прийняли резолюцію, закликавши свою партію не підтримувати це рішення. Побачивши, що їхня організація проти, почали збирати коаліцію, і їм вдалося заблокувати прийняття цілого законопроєкту, який лобіював уряд, просто тому, що це не»збігалося»з їхніми інтересами. Саме до такого впливу ми прагнемо дійти тут на місцях. Підтримуємо зв’язок з іншими молодіжними організаціями, стараємося співпрацювати. Єдине, що ми належимо до різних партій, у»нас різні шляхи осягнення цієї ідеї. Все ж віриться, колись й у нас з’являться подібні приклади до іноземних.»Або»київських колег, там теж дуже потужна організація.

– Які найбільші проблеми в Запоріжжі?

– В Запоріжжі це проблеми екології, транспорту. За роки правління місцевої влади чинного мера змінилося менше ніж хотілося. Тобто акумулюючи гроші на депозитних кредитах у банках мало, що можна змінити. Не зміниться ситуація з дорогами, транспортом, в автобусах не з’являться кондиціонери. Нам доведеться закладати стадіони для того, щоб добудувати сучасний термінал в аеропорті. Як на мене підхід до ремонту доріг зовсім не правильний. В одному місці їх ремонтують, в іншому вони розвалюються. Хоча б на Правому березі. Вночі їхавши по Дніпровському шосе, в такі ями»втрапляєш, що ремонт влітає в копієчку. Я іноді їжджу на машині, проїжджаючи на деяких вулицях з верху по площі Університетській, декілька разів ледь не в’їхав в ями. Це мене дуже»бентежить, як місцевого мешканця.

– Якою ви бачите країну через п’ять років?

– Це дуже цікаве питання. Все залежить від нинішньої влади, майбутнього Парламенту та кожного з нас. Якщо продовжимо рухатись в напрямку ЄС та НАТО, реалізовувати реформи, впевнений, ми відчуватимемо себе більш стабільно в економічному плані. Вже не доведеться настільки залежати від міжнародних кредитів. Раптом влада захоче йти іншим напрямком, тим шляхом який обрав Віктор Янукович, то ніяких успіхів це не принесе. Треба брати все у свої руки розуміти, що незалежна країна – запорука успіху. Хочеться, щоб через п’ять років закінчилась війна, окупант пішов з наших територій, щоправда, не за будь-яку ціну. Як ми цього будемо досягати, через «Мінські домовленості» чи ні, не можу сказати. На останок хочу звернутися до молоді. Годі сидіти, хочете змін, беріть ініціативу у свої руки, кому як не нам щось змінювати?!

Источник: https://forpost.media/%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%80%d1%83%d0%b1%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b8/molodij-politik-prozor-kazbekov-rozkazav-chomu-obrav-ievropejsku-solidarnist.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top