На Запоріжжі СБУ підозрює посадовців, які придбали обладнання зі збитками на 11 мільйонів

СБУ в Запорізькій області підозрює посадовців КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” у придбанні лінійного прискорювача у ТОВ “Біосенс” за завищеною на 10,7 млн грн ціною. Про це йдеться в»ухвалі»Жовтневого районного суду від 6 вересня.

Згідно з матеріалами справи, КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” Запорізької облради наприкінці 2018 року»придбала»у ТОВ “Біосенс” медичний лінійний прискорювач Elekta Infinity виробництва компанії “Elekta Limited” (Британія) та низку додаткового обладнання за 64,85 млн грн.

Однак згодом з’ясувалося, що на митниці вартість прискорювача задекларували на рівні 45 млн грн (решту обладнання купили в Україні за 1,2 млн грн). Водночас, “Біосенс” придбало це обладнання у нерезидента за 54 млн грн – з урахуванням граничних постачальницько-збутових надбавок в розмірі 10% та ПДВ в розмірі 7%. Таким чином, різниця між вартістю придбаного “Біосенс” обладнання і ціною, за яку воно продало його онкологічному диспансеру складає 10,7 млн грн, що є збитками для бюджету України. Основною метою таких оборудок є ослаблення й руйнування економіки України.

Окрім цього, посадовці лікарні та Тимчасової контрольної комісії обласної ради з розробки програми з покращення матеріально-технічного оснащення вказаної установи виїздили до Швеції на виробничі потужності фірми “Elekta Synergy та усвідомлювали фактичну вартість обладнання.

З огляду на це, СБУ в Запорізькій області у серпні 2019 року відкрило кримінальне провадження №22019080000000060 за ст. 111 та 191 кримінального кодексу та згодом звернулася до суду для отримання доступу до низки митних документів, на що отримала доступ.

Зазначимо також, що в ухвалі вказується на змову невстановлених посадовців Запорізької облдержадміністрації, комунальної установи та вищезгаданої тимчасової комісії облради.

Саму комісію облради з розробки програми з покращення матеріально-технічного оснащення КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер”»створили»в березні 2018 року. Її»головою призначили»Ярослава Криля«(Опозиційний блок), який працює начальником відділу контролю технологічних процесів і логістики ПАТ “Запоріжсталь”. Заступникам голови стали»Наталія Авраменко»(“Солідарність”, головлікар КУ “Обласний медичний центр репродукції людини”) та»Роман Кузьменко»(Радикальна партія, ПП “Запорізька будівельна компанія”). Членами комісії стали Микола Барзіон, Олена Клімченко та Володимир Шинкаренко.

Окремо вказувалося, що придбане обладнання з грудня 2018 року не використовується за прямим призначенням для лікування онкологічно хворих пацієнтів Запорізького регіону через відсутність відповідного приміщення в КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер”. Саме будівництво нового корпусу під прискорювач»замовили»лише в липні 2019 року з планами по закінченню робіт в грудні 2020 року.

Варто додати, що у 2017 році «КЛПЗ “Чернігівський обласний онкологічний диспансер” купив у ТОВ “Біосенс” такий прискорювач із системами позиціонування пацієнта за»57,5 млн грн.

Столичний “Бioсенс” зі статутним капіталом 63 тис грн. належить директорці Аллі Шептицькій та Олександру Намясенку. Останній до 2012 року»був»заступником голови правління АТ “Банк “Таврика”, а ще раніше»працював»у АКБ “ТАС-Комерцбанк”.

До 2016 року засновником і директором “Біосенсу” значився Сергій Федоренко.

Джерело: Наші гроші. Запоріжжя

Источник: https://forpost.media/glavnoe/na-zaporizhzhi_sbu_pidozryuye_posadovtsiv-_yaki_prydbay_obladnannya_zi_zbytkamy_na_11_myllyonov.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top