Що таке «патронатна родина» і як такі сім’ї живуть у Запорізькій області

Нещодавно у будинку Олени та Олега Швайковських з’явився ще один мешканець, точніше мешканка. Чотирирічна дівчинка: весела, завзята і активна. Все почалося з пошуків роботи колишнього банківського працівника, 53-ї річної Олени в рідному селищі Комиш-Зоря. Тепер жінка для дитини патронатний вихователь — офіційно. Влада громади підтримала й допомогла створили необхідні умови. Підтримав Олену і чоловік Олег. Він на пенсії, тож погодився допомагати дружині. Наявність помічника – обов’язкова вимога, як і досвід виховання власних дітей. Подружжя виховало двох вже дорослих синів. Перш ніж розпочати патронатну роботу, чоловік та дружина пройшли навчання з психологами й іншими спеціалістами у Харкові.

Дівчинка потрапила у патронатну» родину через складні сімейні обставини вдома. Тут дитина перебуватиме під патронатною опікою, допоки мама маленької вирішить проблеми й поліпшить умови для проживання дитини. Жінка має право навідувати донечку та підтримувати спілкування.

Розмір соціальної допомоги на дитину від держави становить два прожиткових мінімуми на місяць, тобто три з половиною тисячі гривень. Патронатний вихователь отримує заробітну плату у розмірі 5 прожиткових мінімумів, це приблизно 10 тисяч гривень. Олені, як вихователю, нараховується стаж. Веде жінка спеціальний журнал і має бути готовою до перевірок. Органи місцевої влади та представники Служби у справах дітей тут часті гості.

Вимог до майбутніх таких вихователів багато. Натомість родина Швайковських, що вже наважилися на патронат, зізнається: це не легко, але любов до дітей і віра у власні сили допомагають.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/shho-take-patronatna-rodina-i-yak-taki-sumyi-zhivut-u-zaporizkij-oblasti/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top