Штовханина з силовиками, запобіжний захід та переможна хода: яким був цей день для українців, які вийшли проти політичних репресій

Сьогодні тисячі українців вийшли на підтримку п’ятого президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка, якому в Печерському суді обирали запобіжний захід.

Ще до початку мітингу силовики влаштували провокацію під Печерським судом. У активістів спробували силою забрати діжки, які використовували в якості барабанів. А під час штовханини зіпсували намети, де мали роздавати чай для людей.

«Це відбулось за наказом псевдо учасника майдану Монастирського. Монастирський, ти для того ходив на Майдан в 2013-2014 роках, щоб сьогодні поліція била ветеранів? Для того щоб вони бочки, які люди поставили для того щоб зігрітися і попити чай. На що ви перетворилися?
Тому наша з вами місія не дати перетворити Україну на Малоросію чи Новоросію часів Януковича. Ми це з вами зробили у 2014 році, зробимо і зараз. Наша з вами місія – не дати владі Зеленського перетворитися і забрати найгірші традиції Януковича для перетворення країни на ерзац Росії», — звернувся до людей під стінами Печерського суду Петро Порошенко.

Але така агресивна поведінка поліції не налякала, а навпаки згуртувала людей під судом. За підрахунками організаторів, підтримати лідера опозиції у столиці зібралось щонайменше 20 тисяч громадян з різних куточків України, які вийшли проти повернення України до диктаторських часів Януковича.

Підтримати Петра Порошенка у суді прийшов також видатний європейський дипломат, колишній Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

А вже за кілька хвилин з’явився суддя, який зачитав рішення про особисте зобов’язання.

«Це лише перші кроки нашої боротьби. Але я вас вітаю, тому що сьогоднішній бій, не війну, не стратегію, ми з вами виграли. Це наша з вами перемога і з нами правда. З нами Бог. Ви великі молодці і разом до нашої спільної перемоги.
Ви хотіли Пороха? Ви його маєте. Зараз, коли є Порох, дамо вогню» — звернувся Петро Порошенко до учасників мітингу.

Ще в залі суду Петро Порошенко вкотре закликав демократичні сили єднатися заради захисту України від путінської агресії.

«Ми не тягнемо ковдру на себе, але ми спільно закликаємо до негайного об’єднання демократичних опозиційних сил для відсічі російської агресії. Нічого важливіше бути не може.
Ми з задоволенням згадуємо наше бойове братерство, в тому числі і з генералами 2014 року, коли ми спільно пліч-о-пліч боронили державу тоді, коли інші бігали від повісток , давали корпоративи в Горлівці окупованій. У нас час зараз прихлопнути кришку піаніно – закінчився цей час» — прокоментував дії влади Петро Порошенко.

Після засідання багатотисячна колона рушила під офіс Зеленського, щоб показати, що демократію в Україні є кому захищати і повернення до диктатури українці не допустять!

Читайте також: У сутичках перед Печерським судом є й запорізькі активісти: поліція почала застосовувати силу

Источник: https://forpost.media/novosti/shtovkhanyna-z-sylovykamy-zapobizhnyy-zakhid-ta-peremozhna-khoda-iakym-buv-tsey-den-dlia-ukraintsiv-iaki-vyyshly-proty-politychnykh-represiy.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top